Kulturna dediščina

Dragi učenci!

Pred vami je mini projektno delo. Spoznavali boste delčke slovenske kulturne dediščine, poiskali podatke in slike o njih ter vse skupaj predstavili svojim sošolcem. Poleg tega pa se boste še naučili, kako citiramo spletne vire, vire iz učbenikov in knjig.

Kaj pa je sploh kulturna dediščina? Pobrskajte po spletnem Slovarju slovenskega knjižnega jezika, da razvozlate besedo dediščina. V zvezek si prepišite spodnji miselni vzorec. Zraven si dopišite lastne primere.
Nekaj naravne in kulturne dediščine Slovenije spoznate v spodnji igri spomin. 😊

Posamezne delčke kulturne dediščine boste spoznavali v dvojicah. Pobrskali boste po podatkih in slikah na spletu, učbeniku in knjigah ter vse skupaj zapisali ali prilepili v vašo predstavitev.

POZOR! Ne kopirajte in lepite besedila s spleta! 🙄 Zapis preoblikujte v bistvene informacije, lahko jih zapišete v obliki alinej. Pri pisanju pazite na jezikovno in pravopisno pravilnost. Prilepite tudi kakšno sliko. ✌ To upoštevajte tudi pri uporabi podatkov iz učbenika ali knjig.
Vaš zapis boste predstavili sošolcem, ki si bodo naredili zapiske v zvezku.

Ne bo dovolj, da boste samo zapisali/prepisali informacije s spleta/učbenika/knjig. Zapisati morate tudi vir, iz katerega ste te podatke črpali. Kako to naredimo? Sledite zgledu spodaj.
Podatke smo pridobili S SPLETA:

👇👇👇

(Pridobljeno s https://portal-os.si/lectovo-srce-za-izpoved-ljubezni/, 2. 1. 2023)

Podatke smo pridobili IZ UČBENIKA:

👇👇👇

(Olga Janša Zorn idr., Spoznavajmo zgodovino, Zgodovina za 6. razred osnovne šole, Modrijan, Ljubljana, 2008, str. 67.)

Podatke smo pridobili IZ KNJIGE:

👇👇👇

(Bojan Knific, Gregorjevo, Tržiški muzej, Tržič, 2017, str. 35.)

Pri vaši predstavitvi uporabite najmanj:

– en spletni vir,

– učbenik,

– eno knjigo.

Tudi pri sliki in videoposnetku je treba navesti vir! 😃

Do skupne predstavitve kulturne dediščine dostopate s klikom na ustrezni razred. Vpišete se z vašim Microsoftovim računom, ki ga uporabljate tudi vaš šolski e-naslov oziroma teams.

Ne ne ne … niste še končali z delom! 😋😎

Tik pred koncem bomo skupaj naredili še kviz! Vsaka trojica oziroma dvojica naj mi na listek napiše vprašanje iz teme, ki ste jo morali raziskati, in štiri odgovore. En odgovor naj bo pravilen, označite ga. Trije pa naj bodo nepravilni. Vsa vaša vprašanja in odgovore bom vnesla v kahoot. To bo naša poslastica na koncu predstavitev. 😉